top of page

Відбулася презентація фільму «Міна» в КиєвіГенеральний продюсер, режисер та співавтор: Вофка Соловей Оператор-постановник: Олександра Мясникова Художник-постановник: Жанна Харькова Оригінальна ідея, сценарій та співпродюсер: Олексій Гавриленко Співпродюсери: Анастасія Кирилюк, Олена Юзік, Надія Єрофеєва, Макс Чижевський Ассоціативні продюсери: Олексій Толкачов, Ольга Cтоляренко, Катерина Демчук Виконавчі продюсери: Назар Бонка, Тимофій Нагорний, Дмитро Міщенко, Лідія Білас, Ірина Мариніна, Наталія Попович, Оксана Семенюк, Олександр Каменець Музика: «ДахаБраха», «ЭлектроМаш» і Вофка Соловей


Олексій Толкачов, Назар Бонка, Олексій Гавриленко, Вофка Соловей

Провідні ролі зіграли актори, в долю яких Україна увійшла назавжди. Український шоумен, актор і режисер В’ячеслав Ніконоров — майстер казково-абсурдного трагіфарсу (серіал «Віталька» — Богданівна). Актор київської школи-студії «Чорний квадрат» з 2006 р., володар титулу «Кращий новачок». Вважає, що геніальне може народитися лише на стику жанрів. Актор театру і кіно Юрій Яковлев-Суханов («Анна Герман», «Цвітіння кульбаби», «Свати-6», «Останній москаль») — навчався у Київському театральному інституті (1988-1992) та працював у Національному академічному театрі ім. Лесі Українки. Родом з Донецька — Тетяна Кравченко, яскрава характерна актриса театру (Ленком, Москва), кіно («Життя і надзвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна», «Ширлі-мирлі», «Небеса обітовані») і справжня зірка популярних телесеріалів («Свати»). Будь-яку роль сприймає як подарунок долі.

Вже понад рік Україну у світових новинах пов’язують із збройним конфліктом на Сході держави. Щоб показати ситуацію просто і зрозуміло, в художній формі, через емоції людей, які опинилися в епіцентрі подій, творча група вирушила у визволену частину Донецької області (у Слов’янськ, Семенівку, Артемівськ, Сиверськ та Святогірськ) — аби на власні очі побачити наслідки руйнівних боїв і поспілкуватися з місцевими жителями. Деякі сцени фільму «Міна» зняті без використання декорацій — у селі Семенівка та у місті Слов’янську, які постраждали від обстрілів. Як сказав співпродюсер стрічки, голова Фонду «Омріяна Країна» Олексій Толкачов, стрічка не просто розповідає про «совок», який, мов бур’ян на пустирі, вчепився корінням за пострадянський простір і проріс агресією та нетерпимістю. «Міна» наочно демонструє перевірену часом і життям мудрість: «Вихід там же, де й вхід» і наче говорить: «Розмінуй свою свідомість».

Короткометражний художній фільм «Міна» був знятий у вересні 2014 року. Це — спільний продукт голлівудських та українських фільммейкерів для представлення України у світовому кінематографі. Світова прем’єра фільму відбулась на міжнародному кінофестивалі у Каннах (SHORTFILMCORNER у рамках FESTIVALDECANNES — із 13 по 24 травня 2015 р.)


Слава Ніконоров

Вофка Соловей
Цікаві матеріали
Останні новини
Архів
Пошук за тегами
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page