top of page

Завершено зйомки короткометражного фільму «Міна» в зоні АТО

На Донеччині закінчилися зйомки короткометражного художнього фільму «Міна» (Once upon a mine), у створенні якого беруть участь представники Благодійного фонду «Омріяна Країна». Основний матеріал стрічки було відзнято наприкінці літа-восени у звільнених від сепаратистів містах Донецької області.

2015-01-30_22-36.jpg

Зйомки фінансово підтримали Назар Бонка, Дмитро Міщенко, Лідія Білас, Ірина Мариніна, Тоні Скотті, Оксана Семенюк, Наталія Попович та Андрій Гавриленко. Наразі БФ «Омріяна Країна» планує подальший збір коштів на пост-продакшн фільму.

«Головна ідея фільму полягає в тому, що причини наших негараздів ховаються у нашій свідомості. Саме там, в переконаннях, в стереотипах, в нашій поведінці – найстрашніша міна. Головна ідея фільму – «Розмінуй свою свідомість!». Це саме те, чим займається наш Фонд» - зазначив голова правління ФБ «Омріяна Країна», співпродюсер фільму «Міна» Олексій Толкачов.

Творча група проекту «Міна» вважає художню форму подачі найбільш зрозумілою для глядача, яка дозволить їм відчути реальність, в якій живуть мільйони українців в зоні бойових дій.

«Інформаційні повідомлення не передають і частки тих емоцій і потрясінь, що вирують в епіцентрі конфлікту. Можливо, саме тому чимало людей у мирних містах України та Європи сприймає війну на Донбасі відсторонено та стримано, як щось далеке. Ми ж хочемо дати можливість глядачам відчути, прожити, зануритись у реальність, в якій сьогодні живуть мільйони українців. Фільм «Міна» - це наша спроба відображення дійсності через художню форму, яка завжди була простішою та зрозумілішою для глядача», - зазначає автор сценарію Олексій Гавриленко.

9-new.jpg

У стрічці «Міна» йдеться про молодого художника з Донбасу Гену, якого не розуміють дівчина, родина та односельці. «Прагнучи миру, можливості творчої самореалізації і ствердження своїх громадянських позицій, хлопець вирішує втекти до Києва. До автобусу в краще життя залишаються лічені години, але тут на його шляху постає справжня та доволі серйозна перешкода, що може лишити його життя...», - анонсує команда фільму.

З офіційного трейлеру фільму стає зрозуміло, що подолавши майже всі перешкоди на шляху до своєї мети, хлопець в останній момент наступає на міну і не знає, що робити далі.

Режисером стрічки став Vofka Solovey, над сценарієм він працював разом з Алексом Гавриленком. Оператором стрічки стала Олександра М'ясникова. Продюсують фільм «Міна» Назар Бонка, Олексій Толкачов, Тимофій Нагорний, Дмитро Міщенко, Лідія Білас та інші. Головні ролі у фільмі «Міна» виконали Слава Ніконоров, Тетяна Кравченко та Юрій Яковлев-Суханов.

«Найперше, ми зібрали чудових акторів, які зуміли не просто зіграти, а прожити сценарій стрічки. Далі, за власні кошти, зусиллями однодумців та спонсорів ми провели зйомки фільму. Для того, щоб якомога точніше відобразити реальність, наша творча група вирушила до визволеної частини Донецької області та відвідала Слов'янськ, Семенівну, Артемівськ, Сіверськ та Святогірськ. Ми мали унікальну можливість на власні очі побачити наслідки руйнівних боїв та поспілкуватися з місцевими жителями», - говорить продюсер фільму Vofka Solovey .

IMG_0020.jpg

Тепер необхідно провести всі роботи з постпродакшну фільму «Міна» - монтаж, корекція кольору, візуальні ефекти, дубляж, озвучення, створення титрів, анімацій, що потребує ще додаткових значних коштів, збором яких займатиметься Фонд "Омріяна Країна".

Презентація фільму запланована на Міжнародному кінофестивалі в Каннах. Також команда фільму «Міна» домовилась про підтримку стрічки відомим голлівудським продюсером Тоні Скотті (Tony Scotti), який планує заявити його на провідних міжнародних кінофестивалях (Sundance, AFI, Berlin, Toronto, Palm Springs, Raindance, Encounter).

1-new.jpg

Цікаві матеріали
Останні новини
Архів
Пошук за тегами
Тегов пока нет.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page